Ślub jednostronny
#1
Czy ktoś z was bierze ślub jednostronny? My bierzemy jednostronny, bo mój narzeczony przestał wierzyć, a wie jak dla mnie ważny jest ślub kościelny.. Jednakże po rozmowie telefonicznej z księdzem dowiedziałam się, że mój narzeczony musi przynieść akt chrztu do spisania protokołu, co wydało mi się być dziwne.. Bo tłumaczyłam księdzu, że chcemy ślub jednostronny, lecz on powiedział, że jeśli mój narzeczony nie odstąpił od kościoła oficjalnie i wiary, to musi przynieść akt chrztu, a przy spisaniu protokołu dopiero może uwzględnić, że jest osoba niewierząca... Czy ktoś może się w tej kwestii wypowiedzieć?
Odpowiedz
Polecamy
#2
Oboje musieliśmy dostarczyć akty chrztu, zapowiedzi, uczestniczyć wspólnie w naukach przedmałżeńskich i poradni rodzinnej. Dopiero w protokole zaznacza się, że jedna osoba jest ochrzczona i niepraktykującą.

Od siebie polecam ten serwis
https://www.zankyou.pl/p/najpiekniejsze-...ia-na-slub

Znajdziesz tutaj wiele przydatnych informacji na temat organizowania ślubu.
Odpowiedz
#3
Szczerze mówiąc to nawet nie wiem, co to jest za ślub...   Mnie ogólnie póki co interesuje wyłącznie ślub cywilny Wrocław, nie chce kościelnego... Może kiedyś jeszcze na to przyjdzie czas, ale póki co chcemy tylko mieć papier i chcemy żyć ze sobą spokojnie.  Myślimy o ewentualnym małym przyjęciu...
Odpowiedz
#4
Warto również pomyśleć o rozdzielności majątkowej. Właśnie dlatego na spokojnie zerknijcie sobie tutaj https://hej.mielec.pl/pl/651_materialy_p...olega.html . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji na ten temat. Przede wszystkim dowiecie się ile taka rozdzielność kosztuje. Myślę, że tego typu informacje mogą okazać się przydatne.
Odpowiedz
#5
grunt, żeby robić to wszystko zgodnie ze swoim sumieniem, na pewno wszystko pozałatwiacie w Kościele, ale ksiądz ma racje, skoro ochrzczony to dokument przynosi
Odpowiedz
#6
Tak, ksiądz ma rację, jeśli nie odstąpił od kościoła, to musi przynieść stosowne dokumenty.
Odpowiedz
#7
jeśli nie odstąpił to na pewno musi przynieść odpowiednie dokumenty z parafii
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ślub osób różnych wyznań Druhna 9 43,749 02-23-2024, 02:22 PM
Ostatni post: shakira
  ślub w innym kościele Angi 13 53,221 10-26-2017, 03:06 PM
Ostatni post: filip545
  Ślub konkordatowy- dokumenty itp. Magdusiaa1988 2 30,904 05-18-2015, 04:27 PM
Ostatni post: Magdusiaa1988



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości