ślub w innym kościele
#1
Chcemy wziąć ślub w innym kościele, nie w tym do którego należymy tzn. ja i moja narzeczona. Wiecie może jak załatwić coś takiego? W urzędzie pewnie też będą problemy.....Cool
Odpowiedz
Polecamy
#2
No cóż na pewno będzie więcej załatwienia. Z tego co się orientuję w urzędzie musicie zgłosić gdzie będziecie brali ślub, jeżeli jest to inna gmina, niż w której jesteście zameldowani. Jeżeli tak to przypuszczam, że musicie zanieść odpis skróconego aktu urodzenia do tego urzędu, który jest w miejscowości gdzie będziecie brać ślub. Natomiast jeżeli chodzi o ślub w kościele to musicie zanieść tam akt chrztu i bierzmowania i powinno być po kłopocie. Jeszcze kwestia zapowiedzi, myślę że muszą one być w kościołach, do których należycie, ale niestety nie jestem tego pewnaAngel
Odpowiedz
#3
Po mojemu nie powinno być problemu tylko większy wydatekSmile Jednemu księdzu musisz zapłacić, żeby Ci nie dał ślubu i drugiemu żeby Ci udzielił ślubu znajoma tak miała. Pokręcony jest ten światAngel
Odpowiedz
#4
Trzeba pobrać z macierzystych parafii metryki chrztu z adnotacjami o bierzmowaniu i stanie wolnym (ważne 30 dni), z USC skrócone odpisy aktu urodzenia i udać się do kancelarii parafialnej wybranego kościoła. Tam już ciąg dalszy, ale "cołaska" będzie odpowiednio większa... Wink
Odpowiedz
#5
Nie koniecznie opłata w takim przypadku będzie większa. Wszystko zależy bowiem od księdza. Wszędzie jest "co łaska" ale i tak wiadomo ile jaki ksiądz bierze standardowo. Nie wiem dokładnie jak to jest ale czy odpisy aktu urodzenia są naprawdę potrzebne ?
Odpowiedz
#6
O ile mi wiadomo, to są potrzebne przy ślubie konkordatowym, bo parafia ma obowiązek zgłosić ślub do USC. Tam jest sporządzany akt małżeństwa. Chyba że coś się ostatnio zmieniło...
Odpowiedz
#7
Nie będzie problemów - macierzysta parafia wystawia delegację i tyle.
Odpowiedz
#8
Jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej na temat ślubu konkordatowego, to polecam poczytać http://www.planowaniewesela.pl/warto_wie...atowy.html, rozjaśnia wszystkie wątpliwości i pomaga podjąć decyzję Smile
Odpowiedz
#9
Można bez problemu, tylko należy pamiętać, że musi się na to zgodzić ksiądz.
Odpowiedz
#10
Polecamy zapoznać się z poradami dostępnymi na tej stronce http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec.html, naprawdę warto.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ślub osób różnych wyznań Druhna 9 43,448 02-23-2024, 02:22 PM
Ostatni post: shakira
  Ślub jednostronny ramiva 6 1,659 05-23-2023, 11:51 AM
Ostatni post: Informatyk04
  Kiedy trzeba zaklepać mszę w kościele Rybka 4 43,457 03-14-2018, 09:41 PM
Ostatni post: Klutcz32
  Ślub konkordatowy- dokumenty itp. Magdusiaa1988 2 30,754 05-18-2015, 04:27 PM
Ostatni post: Magdusiaa1988



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości