Bukiet Panny Młodej
#1
Hej. Nie jestem szczególną fanką ślubów wesel itp. Dlatego chciałam zasiegnąć porady znawców tematu, a raczej znawczyń. Czy bukiet do ślubu to jakiś twór ciężki czy może być taki fajny mały lekki. A no i jeszcze czy są jakieś przesądy z tym związane.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Polecamy
#2
Droga Lunio bukiet ślubny to przeważnie drogi twór, zrobiony z zazwyczaj pięknych egzotycznych kwiatów, bywa dość ciężki nawet gdy nie jest zbyt duży. Jednak jak to bywa w życiu tylko od Ciebie zależy jaki to dokładnie będzie bukiet i ile będzie ważył. Udanego wyboru
Big Grin Trzeba się cieszyć każdym dniem spędzonym z ukochaną osobą Big Grin
Odpowiedz
#3
Cześć dziewczyny mam ogromny problem w czerwcu mam ślub a nie mam koncepcji na bukiet ślubny. Mam sukienkę w stylu greckim jest śliczna taka klasyczna koloru perłowego ale nie mam pojęcia jakie kwiaty dobrać żeby pasowały… róże, frezje, tulipany??? Proszę ratujcie!!! Moja przyszła teściowa proponuje mi frezje natomiast moja mama uparła się na róże …. i nie wiem już w końcu co wybrać??? Do czerwca jeszcze pare miesięcy ale z dnia na dzień boje sie coraz bardziej że nie zdarzę wybrać bukietu i wybiorę jakiś beznadziejny pierwszy lepszy a to jest przecież mój najważniejszy dzień w życiu i nie chce wszystkiego na ostatnią chwilę zostawiać… nie chciałabym też zawieść ani mamy ani przyszłej teściowej bo każda z nich ma inne zdanie i poglądy i tradycje związane z tematem ślubu więc pomyślałam żeby wybrać bukiet łączony z białych frezji i jasno różowych róż http://www.g-fiore.pl/galeria/bukiet-slubny/1 co wy na to? Będzie mi pasował do mojej sukni? Może wy mi coś zaproponujecie? Czekam na wasze propozycje. Pozdrawiam was serdecznie:*[/font]
Odpowiedz
#4
Hej, właśnie znalazłam bardzo fajny artykuł o tym jakie wybrać kwiaty na bukiet ślubny na tym blogu: http://naszekwiatki.blogspot.com/
Odpowiedz
#5
(02-03-2011, 02:42 PM)olcia1111 napisał(a): Cześć dziewczyny mam ogromny problem w czerwcu mam ślub a nie mam koncepcji na bukiet ślubny. Mam sukienkę w stylu greckim jest śliczna taka klasyczna koloru perłowego ale nie mam pojęcia jakie kwiaty dobrać żeby pasowały… róże, frezje, tulipany??? Proszę ratujcie!!! Moja przyszła teściowa proponuje mi frezje natomiast moja mama uparła się na róże …. i nie wiem już w końcu co wybrać??? Do czerwca jeszcze pare miesięcy ale z dnia na dzień boje sie coraz bardziej że nie zdarzę wybrać bukietu i wybiorę jakiś beznadziejny pierwszy lepszy a to jest przecież mój najważniejszy dzień w życiu i nie chce wszystkiego na ostatnią chwilę zostawiać… nie chciałabym też zawieść ani mamy ani przyszłej teściowej bo każda z nich ma inne zdanie i poglądy i tradycje związane z tematem ślubu więc pomyślałam żeby wybrać bukiet łączony z białych frezji i jasno różowych róż http://www.g-fiore.pl/galeria/bukiet-slubny/1 co wy na to? Będzie mi pasował do mojej sukni? Może wy mi coś zaproponujecie? Czekam na wasze propozycje. Pozdrawiam was serdecznie:*[/font]

Osobiście polecałabym wiązankę z hortensji. Suknię masz przecież klasyczną, skromną.Bukiet proponuję okazalszy: hortensje i róże lub inne pasujące kolorem i formą kwiaty.Polecam firmę Florist Deco.Hortensje to też klasyka,i uwierz mi potrafią dodać uroku.Pozdrawiam.Big Grin
Odpowiedz
#6
Pannom młodym proponuję nie słuchać sugestii mam ani teściowych, a kierować się własnym gustem. Bukiet musi pasować do całości stroju obojga młodych. Niekiedy pan młody wpina sobie w klapę kwiatek z bukietu (choć nie jest to konieczne), więc jak wyglądałby z frezją?... Same kwiaty to nie wszystko, jest jeszcze ich układ w bukiecie, dodatki, itp. Trzeba to wszystko przemyśleć.
Odpowiedz
#7
Ja chciałam kierować się własnym gustem i wydawało mi się nawet, że wybrałam mały i skromny bukiecik, ale okazało się, że jego cena zaczyna się od 200 zł w górę, pytałam w wielu kwiaciarniach Sad Dla mnie to za dużo za kwiatki, które potrzymam chwilę w kościele i na tym się ich rola kończy Undecided Znalazłam więc bukiet z tych samych kwiatów, tylko większy i inaczej ułożony, jest tańszy, choć cena 150zł również nie powala. No, zobaczymy jaki będzie, panie w kwiaciarni uprzedzały, że jest dość ciężki.
Odpowiedz
#8
Aby florystka mogła dobrać odpowiedni bukiet, musi mieć wiedzę o:
- typie urody Panny Młodej (kolor włosów, cera, kolor oczu), a także wzroście i postawie
- sukni ślubnej (kolorze, kroju, zdobieniach: falbankach, koronkach, haftach, itp.)
- welonie, biżuterii, jaką Panna Młoda będzie miała w dniu ślubu
- makijażu i fryzurze, jakie będzie miała Pani Młoda
- osobowości Panny Młodej, jej stylu życia
- porze roku, w której odbędzie się ślub
- miejscu i stylu uroczystości ślubnej
- upodobaniach kolorystycznych i kwiatowych Pani Młodej

Także, jeśli wybierasz się do kwiaciarni przygotuj zawczasu odpowiedzi na powyższe pytania Smile
Prawdopodobnie największy katalog firm weselnych! Oceńcie sami: http://www.weselezklasa.pl/
Odpowiedz
#9
Ciekawe, nie zdawałam sobie z tego sprawy.
Odpowiedz
#10
Czy te szczegóły są aż tak ważne? Podobno wszystkie bukiety ślubne są ciężkie?! Spodobała mi się taka wiązanka http://www.planowaniewesela.pl/jpg/kwiat...mlodej.jpg
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości