Czego wystrzegać się przy wyborze zespołu
#1
Question 
Witajcie forumowicze.
Proszę o kilka praktycznych porad czego wystrzegać się przy wyborze zespołu na wesele na co zwrócić szczególna uwagę.
Znalazłam kilka takich wskazówek na portalu kapele.pl. Np. żeby była prawdziwa perkusja i żeby było jak najwięcej członków w zespole.
Czy jednak możecie mi z własnego doświadczenia coś jeszcze doradzić.
Dziękuje z góry za pomoc
HeartHeart
Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty...
Pamiętajcie mężczyźni tak to odbierają...
HeartHeart
Odpowiedz
Polecamy
#2
Przy wyborze zespołu najwazniejsze jest mieć jakiś punkt odniesienia czyli porównac kilka zespołów ktore wydają nam sie odpowiednie.
Do tego celu polecam wejść na stronę http://kapele-wesele.pl i tam spojrzeć na zespoły które nas interesują.
My z moim mężem nie mieliśmy takiej okazji a przydałaby sie bardzo.
Osobiście nie polecam zespołów gdzie jest 2 członków nie lubie czegoś takiego słuchać już lepiej wybrać dj w takim wypadkuIdea
Odpowiedz
#3
(12-08-2010, 05:22 PM)~~aga~~mark~~ napisał(a): Przy wyborze zespołu najwazniejsze jest mieć jakiś punkt odniesienia czyli porównac kilka zespołów ktore wydają nam sie odpowiednie.
Do tego celu polecam wejść na stronę http://kapele-wesele.pl i tam spojrzeć na zespoły które nas interesują.
My z moim mężem nie mieliśmy takiej okazji a przydałaby sie bardzo.
Osobiście nie polecam zespołów gdzie jest 2 członków nie lubie czegoś takiego słuchać już lepiej wybrać dj w takim wypadkuIdea

Ja na to forum trafiłam dzięki kapele-wesele.pl. Faktycznie dobrze jest mieć porównanie przy wyborze zespołu. Pozdrawiam ludzi którzy tworzą ten pożyteczny portalSmile
Odpowiedz
#4
Mam uwagę. Czym więcej członków to chyba tym większa kasa. My gramy w 3 osoby za 2500zł. Myślę że ważna jest perkusja na żywo bo wówczas zespół nie oszukuje grając z Mp3.
Odpowiedz
#5
Byłam na weselu i grał świetny zespół Sax Eden mają świetną wokalistkę dla niej chyba nie ma piosenek których by nie zaśpiewała rewelacja polecam. ona ma chyba wieksza skalę głosowa niz edyta górniak
skład 3 osobowy: 2 facetów i wokalistka (faceci swietnie graja na saksofonach a wokalistka jeszcze lepiej gra na skrzypcach cos w stylu vanessa mae) jestem pod wielkim wrazeniem

mam do nich kontakt - 604179863
polecam
Odpowiedz
#6
Jaka subtelna autoreklama.
Odpowiedz
#7
Stojąca perkusja na scenie , wcale nie świadczy o tym , że kapela gra na żywo !!!! Podobnie stwierdzenie ,że jak jest dwóch gości stojących za klawiszami , to puszczają gotowe kawałki . Dzisiejsze zespoły ( oczywiście nie wszystkie ) dochodzą bardziej do perfekcji w aktorstwie , w udawaniu że grają ( nawet ci z perkusją na scenie ) niż w rzeczywistych umiejętnościach grania na żywo . Jednym słowem temat rzeka , ale temat bardzo interesujący i pewnie nie doczekam się stwierdzenia ze strony żadnego zespołu , że " tak , my puszczamy gotowe kawałki , a instrumenty na scenie to pic na wodę , fotomontaż , a powiedzmy gitarzysta to typowy "stojak" " . Nie są to treści obraźliwe dla żadnego zespołu ( jeśli ktoś poczuł się urażony , to z góry przepraszam ) , ale niestety , taka jest dzisiejsza rzeczywistość światka zespołów weselnych i przyszli młodzi musicie to wiedzieć . Więc przy wyborze zespołu musicie wiedzieć , czy chcecie zespołu grającego ( niech nie myli stojąca perkusja na scenie ) , czy zespołu puszczającego gotowe kawałki . Jasność sytuacji jest najważniejsza , przynajmniej moim zdaniem . Bo zespół puszczający gotowce ... to już inny temat ....DJ , czy zespół . Wybór należy do Was
Odpowiedz
#8
Z czystym sumieniem polecam zespol ZAKAZ z Tomaszowa Maz..Graja za zywo i zawodowo
Odpowiedz
#9
(03-05-2011, 11:34 PM)Gadget napisał(a): Mam uwagę. Czym więcej członków to chyba tym większa kasa. My gramy w 3 osoby za 2500zł. Myślę że ważna jest perkusja na żywo bo wówczas zespół nie oszukuje grając z Mp3.

HuhNo widzę że pleciesz i chyba masz marne pojęcie kolego.Jak odtwarzac to mida na dobrym syntezatorze wtedy jest brzmienie zawodowe 10-krotnie lepsze niż jakiegos mp3 gdzie jest marna jakosc i poobcinane pasma.Zespol z bebnami też może udawać i nic niegrac tylko pozować,z drugiej zaś strony zespol 2 osobowy może grać najprawdziwiej w życiu z uzyciem akompaniamentu ,ale grać.Ten co potrafi grać napewno niebedzie stal tylko nawet do mida ale dogra zreszta do mida niekazdy potrafi dograć trzeba mieć technike i dobry sluchSmile
Odpowiedz
#10
Witam wszystkich. Chciałbym zwrócić uwagę na kwestię owej żywej perkusji. Gram w zespole, który notabene jest tu zarejestrowany (nie napiszę jednak, którym bo pewnie zarzucicie mi autoreklamęSmile). Graliśmy jeden sezon z akustycznym zestawem i rzeczywiście daje to niesamowitego kopa. Jest jednak druga strona medalu czyli hałas. Niestety nowo powstające sale weselne rzadko uwzględniają akustykę sali i choć nieraz są one wspaniale urządzone to własnie ten aspekt pozostawia wiele do zyczenia. Grając na akustycznym zestawie często słyszeliśmy prośby o ściszenie się. Jedna część gości będzie nastawiona na zabawę, a druga woli raczej posiedzieć i pogadać. Stwierdziliśmy, że zainwestujemy w perkusję elektroniczną co rozwiązało problem w pewnym stopniu. Nikomu już nie przeszkadza hałas. Jednak żywe bębny maja z pewnością większy power. Teraz dajemy klientom wybór czy wolą bębny akustyczne czy elektroniczne. Z punktu widzenia kapeli najlepiej sie gra w pomieszczeniach drewnianych (karczmy) gdzie dźwięk sie świetnie rozchodzi i można grac na akustyku. Na dużych salach bez parkietu z betonowymi ścianami robi się pogłos, gdzie wszystko ginie i czasem trzeba z tym walczyć.
pozdrawiamSmile
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam zespołu na wesele 4.10.2014 abmb2014 7 32,526 09-05-2014, 04:08 PM
Ostatni post: ery_k
  szukam zespołu na wesele 24.08.2013 Niporęt art1982 5 32,524 07-09-2014, 06:28 PM
Ostatni post: Krystyna01
  szukam zespołu na wesele 16.08.2014 kris3311 13 47,527 07-07-2014, 08:46 PM
Ostatni post: adviser1
  SZUKAM ZESPOŁU NA WESELE 18.08.2012 WARSZAWA carolcas 9 35,576 05-04-2014, 04:25 PM
Ostatni post: zespolweselny
  OFERTA ZESPOŁU MUZYCZNEGO SEKRET Łowicok 0 26,335 02-20-2013, 09:58 PM
Ostatni post: Łowicok
  Oferta zespołu PASJONATA zespolpasjonata 1 28,740 02-19-2013, 03:16 PM
Ostatni post: zespolpasjonata
  Szukam zespołu na wesele 4.08.2012 maciekwesele 2 25,651 06-02-2012, 08:46 PM
Ostatni post: edyta
  pilnie poszukuje zespołu na wesele na 18.08.2012 okolice Koszalina marta29 1 16,933 03-11-2012, 08:19 PM
Ostatni post: marta29
  [szukam] Zespołu na wesele na 23.06.2012 r. Wrocław jac71 1 15,493 05-19-2011, 11:04 AM
Ostatni post: agnieszka0346



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości