Czy można samemu ubrać kościół?
#1
Co myślicie abym wraz z przyjaciółkami ubrała kościół według własnego pomysłu i czy to będzie się opłacać??
Odpowiedz
Polecamy
#2
No cóż dobrze to przemyśl. Sam zakup jakiś stojaków, kwiatków itd. to całkiem spory koszt. Firma dekoratorska ubierze Ci kościół w granicach 150-300 zł ( w zależności czy żywe kwiaty czy sztuczne ) przynajmniej w naszych okolicach tak się ceny wahają, więc nie wiem czy jest sens. Druga sprawa najpierw zorientuj się czy możesz w ogóle ubrać kościół sama. Znam przypadek gdzie kościół ubierają tylko siostry zakonne i to po całkiem niezłych kosztachAngel
Odpowiedz
#3
(05-17-2010, 02:27 PM)Lara napisał(a): Co myślicie abym wraz z przyjaciółkami ubrała kościół według własnego pomysłu i czy to będzie się opłacać??

Jeżeli chodzi o opłacalność to moim zdaniem jest to zły pomysł. Sam koszt kwiatów i te sprawy, jakieś świeczniki, stojaki lub łuk z żywych kwiatów. Nie masz takich rzeczy a sam koszt zakupu wyniósłby drożej niż wynajem sali. a później i tak nic z tym nie zrobisz.
Ja osobiście polecam firmę Florist Deco. Sama byłam na jednym weselu jako świadkowa. Sala ubrana była pięknie, również przez tę samą firmę. Ponadto oferuje kompleksową usługę. Z tego co wiem, w nadmienionym przypadku był to: kościół, sala weselna, samochód młodej pary, kosze dla rodziców, bukiety dla panny młodej i druhen (bardzo mi się podobały).
Odpowiedz
#4
I pewnie zapłacili za te dekoracje ślubne majątek .
Kościół sam w sobie jest piękny , nie trzeba mu jakiś przesadnych dekoracji , wystarczą małe bukieciki przy ławach podobne do bukietu , który stoi przy ołtarzu . Dywan zazwyczaj kościół udostępnia za darmo , jakieś bramy z kwiatów w kościele , to moim zdaniem kwiatek do kożucha .
Odpowiedz
#5
My robilłyśmy to same z mamą, tyle że nasz kościółek jest mały wiele zaoszczędziłyśmy!
Odpowiedz
#6
My też zrobimy sami, bo taniej.
Odpowiedz
#7
W naszym przypadku mam porównanie ceny wystroju z kwiaciarni i ceny
wystroju we własnym zakresie. Koleżanka ubierała sama, jechała na
giełdę kwiatową, ozdabiała itp. Na koniec musiała znaleźć jeszcze
kogoś kto to posprząta w kościele bo ksiądz nie chciał. Wyszło jej
to ok 600 zł. My mieliśmy w tym samym kościele z tym, że strojeniem
zajęła się kwiaciarnia. Koszt wyszedł 700 zł ale w tym był także
wystrój samochodu oraz dodatkowy ładny klęcznik i długi czerwony
dywan (od kwiaciarni). Dodatkowo nie było zmartwień kto to potem
posprząta bo kwiaciarnia się tym zajęła. Wg. mnie lepiej jest komuś
zlecić dekoracje ale ceny pewnie zależą od regionu i wielkości
kościoła.
Odpowiedz
#8
U mnie w mieście ceny wystroju kościoła to od 500 zł do 1000 zł, dla mnie to dużo, zamierzamy tylko dowiedzieć się, czy kościół udostępnia białe pokrowce na krzesła młodych i jak tak, to będzie to nasza jedyna ślubna dekoracja w kościele. Kwiaty przy ołtarzu zawsze jakieś są, a dekoracje przy ławkach wydają mi się zbędne, zwłaszcza w obliczu wielu innych wydatków.
Odpowiedz
#9
Jak ktoś ma czas to się może bawić w ubieranie kościoła, chociaż sam uważam że to się nie opłaca. Koszt wyjdzie tylko minimalnie niższy a wygoda zdecydowanie większa. My też skorzystaliśmy z kwiaciarni i było bardzo ładnie. Kwiaciarnia dała na ołtarz też fajne świeczniki jako ozdoby, których sami byśmy nie kupili.
Odpowiedz
#10
A ile Was to kosztowało?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości