Czy należy się bać??
#11
@jakubina
No to rzeczywiście mieliście fajne te nauki. Nasze były tragedią ale trzeba przez to przebrnąć. Jestem ciekaw czy tak wyglądają nauki tylko w waszej parafii czy w okolicy też ? Możesz napisać gdzie to było bo mnie ciekawi.

@Druhna
połowa par w ciąży ? - mieszkasz w jakiejś miejscowości turystycznej ? Smile
Odpowiedz
Polecamy
#12
Bingo! Ślub brałam w Gdyni, tam też wiele lat mieszkałam z rodzicami, później "na swoim". Smile Mąż mieszkał niemal po sąsiedzku i należeliśmy do tej samej parafii. Ale to było dość dawno temu... Wtedy nie wszyscy jeszcze brali śluby kościelne z pompą, niektórzy nawet w odległych parafiach. Taka pozostałość po minionych czasach. Teraz może się to wydawać śmieszne, ale tak było.
Odpowiedz
#13
Heh, co za życiowy proboszcz ;P My jeszcze przed naukami mieliśmy studium przedmałżeńskie, z bardzo fajnym, młodym księdzem, chcieliśmy, żeby nam ślubu udzielił, niestety niedawno oddelegowali Go do innej parafii. Ale przy spisywaniu protokołu też trafiliśmy na bardzo fajnego księdza i to On będzie udzielać nam ślubu Smile
Odpowiedz
#14
(05-21-2013, 09:04 PM)Druhna napisał(a): Normalni księża też się zdarzają. Szkoda, że tak rzadko...


Zgadzam się w zupełności ...
Odpowiedz
#15
Nauki to niestety jedna z sytuacji w życiu kiedy musisz wysłuchać od początku do końca drugiej strony ( ksiądz ) czy się z tym zgadzasz czy nie Smile
Hotel i Restauracja Przystań. Idealne miejsce na twoje wesela lublin.
Odpowiedz
#16
a u mnie w liceum w trzeciej klasie wydawano na religii świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego Wink
Odpowiedz
#17
Na pewno nie należy się bać, ale jak trafisz na księdza, który jednym słowem: "przynudza" to przy się mocna kawa przed takim spotkaniem
No i nic nowego tam się nie dowiedz
Odpowiedz
#18
(03-19-2015, 02:01 PM)KaczuszkaOla napisał(a): a u mnie w liceum w trzeciej klasie wydawano na religii świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego Wink

Pewnie to jakaś mała miejscowość, gdzie każdy z każdym się zna ?
Odpowiedz
#19
Nie ma się czego bać. Przed naukami polecam http://www.planowaniewesela.pl/warto_wie...malzenskie
Odpowiedz
#20
Ksiądz, który nam udzielał nauk był bardzo ludzki. Bardzo ciekawie opowiadał o relacjach małżeńskich i utwierdził mnie, że kocham mojego męża... niestety nie na wszystko kościół znajduje receptę ale trzeba stać za sobą murem i mieć nadzieję, że wyjdzie się ze wszystkich opresji. Nie ma się czego bać. Całkiem możliwe, że dowiecie się o sobie czegoś nowego przez to.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości