Finanse
#1
Jak wiadomo finanse w rodzinie są częstym tematem kłótni. U nas jest tak samo, jednak w miarę łagodnie to przechodzi ale do końca nie umiemy sobie dać rady. Chodzi o to że wcześniej każdy z nas był przyzwyczajony do własnego konta i własnej kasy. Chciałem kupić sobie np. kebaba to kupowalem, chcialem kupic koszulke to kupowalem. A teraz przy wspólnym koncie widać że się kasa rozpływa i jeden do drugiego ma pretensje że za dużo wydaje. Chociaż nie wydajemy więcej niż przed połączeniem kont to takie wspólne gospodarowanie nam jakoś nie wychodzi. Jak wy sobie z tym radzicie ?
Odpowiedz
Polecamy
#2
Proponuję, abyście po wypłacie w pierwszej kolejności uregulowali stałe opłaty, a to, co zostanie, rozłóżcie na tyle dni, ile ma dany miesiąc. Obliczcie, ile potrzebujecie na żywność, środki czystości, kosmetyki, paliwo, itp. i trzymajcie się obliczeń. Jeżeli robicie większe zakupy raz na tydzień, pomnóżcie dzienną kwotę przez 7 i jej nie przekraczajcie. Zbierajcie wszystkie paragony ze sklepów i weryfikujcie zgodność wydatków z założeniami. Wcale nie musicie wydawać całej kwoty! Co zostanie, macie odłożone na np. kino, nowy ciuch czy jakąś rozrywkę, albo po prostu zaoszczędzone. U mnie się sprawdza.
Odpowiedz
#3
Wiadomo jak jest z finansami, że bywają lepsze czasy i też gorsze. Czasami potrzebna jest pomoc finansowa, aby zrealizować różne cele. Niestety pewnie którzy z was przekonali się, że nie wszystkie oferty bankowe są uczciwe. Chociażby kancelaria kredyt we frankach https://www.replan.pl/ pomagała rozwiązać nawet mojej znajomej. Dlatego wniosek jest taki, że każda oferta musi być przemyślana.
Odpowiedz
#4
Jeśli tylko potrzebna byłaby pożyczka na raty, to myślę, że fajnych i ciekawych propozycji możecie szukać sobie na stronie https://taktofinanse.pl/szybka-pozyczka-...et-na-raty . Tam bez żadnego problemu każdy będzie mógł wybrać sobie coś odpowiedniego, w bardzo dobrej ofercie. Mnie przekonują pożyczki pozabankowe.
Odpowiedz
#5
Mamy kredyt we frankach? Okazuje się że nawet w przypadku problemów, może coś jeszcze zdziałać - warto zacząć od przeczytania artykułu na https://krknews.pl/jak-rozwiazac-problem...rankowego/ . Analiza umowy kredytowej, pozwoli nam przygotować się do możliwego pozwu, w tym pomoże nam zaś kancelaria prawna, która zna się na tego typu sprawach, wtedy mamy największe szanse na powodzenie.
Odpowiedz
#6
Ostatnio przerabiamy wiele ciekawych tematów na studiach. Studiuję ekonomię i pojawił się temat analizy fundamentalnej. Wykładowca zainteresował mnie tematem, ale zależało mi na tym, by resztę dostudiować samemu. https://www.forexwaluty.pl/analiza-funda...-praktyce/ Czy macie jakieś praktyczne rady na co warto zwrócić uwagę w tym przypadku? A może jesteście inwestorami? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Odpowiedz
#7
Tutaj https://naszamlawa.pl/wiadomosci/na-czym...kowiczami/ możecie poczytać na czym dokładnie polega ugoda banku z frankowiczami. Warto podkreślić jednak, że ugoda z frankowiczami jest indywidualna i zależy od negocjacji między stronami. Ostateczne warunki ugody będą różnić się w zależności od banku, instytucji finansowej oraz konkretnych okoliczności każdej sytuacji.
Odpowiedz
#8
Odnośnie kredytów we frankach ostatnio sporo się dzieje. Nie tylko niedawno wydany wyrok TSUE, ale także co raz częstsze wygrane w sądach świadczą o tym, że jest nadzieja dla wielu kredytobiorców. Jeśli wciąż się zastanawiacie co zrobić ze swoim kredytem, to polecam sprawdzić https://kancelariafrankowicza.pl/kalkula...ankowicza/ .
Odpowiedz
#9
Aż wstyd się przyznać, ale dopiero z tego artykułu  https://biznestuba.pl/featured/czym-zajm...nansowego/ dowiedziałam się, że Komisja Nadzoru Finansowego jest organem do sprawowania nadzoru nad finansowymi instytucjami w Polsce - w tym oczywiście banków i innych instytucji. Jestem ciekawa, czy i wy posiadaliście już wiedzę na ten temat?
Odpowiedz
#10
Hej! Pamiętajcie, że wzór umowy najmu okazjonalnego z załącznikami to często jest tylko punkt wyjścia. Każda umowa powinna być dostosowana do konkretnej sytuacji. Jeśli trzeba wprowadzic sporo zmian to zapewne nie obejdzie się bez udziału prawnika.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości