Ile kosztuje ślub???
#1
Question 
Piszcie proszę jeśli ktoś miał ślub kościelny ile to kosztuje. Tzn. ile dla księdza kościelnego i organisty i/lub inne koszty. i jeszcze jedno mnie zastanawia czy można tak bez obciachu Tongue spytać tych osób ile jak i kiegyBig Grin
Odpowiedz
Polecamy
#2
Hejka, ślub dopiero przed nami ale koszty już znamyUndecided
Kościelny przy najmniej u nas bierze 100 zł, organista 150 zł ( bez żadnych trąbek i tym podobnym dupereli ), ksiądz 300 zł + 100 zł na zapowiedzi. My pytaliśmy prosto z mostu, księdza też i wyszło nam taniej niż znajomych co dali " w kopertę"WinkAngel
Aha ministrantów akurat miałam w rodzinie, w przeciwnym wypadku też trzeba im dać jakąś małą ofiarę tak po 10-20 złRolleyes
Odpowiedz
#3
(08-11-2010, 05:33 PM)mika20 napisał(a): Hejka, ślub dopiero przed nami ale koszty już znamyUndecided
Kościelny przy najmniej u nas bierze 100 zł, organista 150 zł ( bez żadnych trąbek i tym podobnym dupereli ), ksiądz 300 zł + 100 zł na zapowiedzi. My pytaliśmy prosto z mostu, księdza też i wyszło nam taniej niż znajomych co dali " w kopertę"WinkAngel
Aha ministrantów akurat miałam w rodzinie, w przeciwnym wypadku też trzeba im dać jakąś małą ofiarę tak po 10-20 złRolleyes

He he to tanio w Twoich stronach. Z wyliczeń wyszło mi ok 750 zł.
U nas na mazowszu to trzeba liczyć się z kosztami ok 1500zł. Czasami sam ksiądz woła 1000zł jak zapytasz. A i żaden ministrant za 20zł nie przyjdzie.
Ale co tam to w końcu jeden raz się wychodzi za mąż
Odpowiedz
#4
Była na ślubach zrobionych za 15 tysięcy i za 90 tysięcy (tak tak, naprawdę) i nie zawsze te droższe były lepsze
Odpowiedz
#5
To naprawdę zalezy od księdza. Niektórzy mówią "co laska...minimum 500 zł." a inni mówia po prostu "co laska". Oczywiście Ci drudzy to zdecydowana mniejszość.
Odpowiedz
#6
Przeraża mnie to co tu czytam... Na prawdę na ślub kościelny trzeba wydać 1500 zł? i ministrant za 20zł do kościoła nie przyjdzie?? Coś tu chyba nie tak jest z tym kościołem
Odpowiedz
#7
Niestety Kościół ściaga takie haracze, a że ja im płacić nie chcę to koscielnego nie robię. Oni teraz nawet nie pochowają człowieka za mniej niż kilkaset złotych. Czarna mafia normalnie.
Odpowiedz
#8
(11-08-2011, 10:48 AM)anik napisał(a): Przeraża mnie to co tu czytam... Na prawdę na ślub kościelny trzeba wydać 1500 zł? i ministrant za 20zł do kościoła nie przyjdzie?? Coś tu chyba nie tak jest z tym kościołem


Jest i to bardzo nie tak. Już dawno nie ma to nic wspólnego z wiarą i Bogiem. Przed świętami ksiądz odmówil pochowania ojca mojej kolezanki, gdyż ten 3 razy nie przyjął go z "kolędą"...Angry

A co do ceny ślubów, to w zeszły piątek bylam na ślubie i wesele zorganizowanym za bardzo małe pieniądze i się wspaniale bawiłam.
Odpowiedz
#9
to naprawdę sporo uhh
Odpowiedz
#10
To także wina ludzi, niektórzy nie wiadomo czemu sami pchają księżom pieniądze do kieszeni, nawet wtedy, gdy Ci o to nie wołają. Druga sprawa jest taka, że sakrament małżeństwa jak każdy inny sakrament powinien być udzielony nawet za darmo. U nas ani w jednej, ani w drugiej parafii nikt nie wziął nic za odpis aktu chrztu, ani za zapowiedzi... Za kilka dni wybieramy się do parafii załatwić ostatnie formalności i zastanawiamy się, czy ktoś w końcu będzie chciał od nas jakieś pieniądze...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ślub kościelny Rybka 5 65,137 02-20-2024, 11:25 AM
Ostatni post: Paszut1124
  Prezent na ślub dla mamy ramiva 1 110 02-13-2024, 01:15 PM
Ostatni post: romana
  Piosenki na ślub Olaf214 6 14,768 08-15-2023, 07:34 PM
Ostatni post: mayka
  Ślub 4u - Organizacja slubow i wesel grzegorz.tukaj 1 62,388 08-15-2023, 07:06 PM
Ostatni post: mayka
  Ciekawy ślub Rybka 17 82,447 05-31-2023, 10:41 AM
Ostatni post: Kamil238
Wink Ślub mija szybko m@łpa 6 65,481 05-18-2023, 10:15 AM
Ostatni post: mayka



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości