ile napoi na wesele
#1
Hej mam małe pytanko ile napoi trzeba liczyć na jedną osobę? Wesele mamy jedno dniowe we wrześniu. Pani z cateringu mówiła nam, że jeden litr wystarczy, ale mi i mojemu narzeczonemu wydaje się to bardzo mało. My liczymy co najmniej dwa litry na osobę. Może macie już jakieś doświadczenie w tej kwestii bardzo proszę o jakieś wskazówkiHuh
Odpowiedz
Polecamy
#2
No przy tych upałach to ja w domu wypijam około dwóch flaszek 1,5 litra wody plus kawa herbata do śniadania także jeśli masz wesele w lecie to polecam więcej tych napoi kupić jeśli zostanie to powinni przyjąć z powrotem
Odpowiedz
#3
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Trochę miałam teraz na głowie i dawno nie byłam na forum)-:
Ostatnio byłam na weselu u koleżanki i zeszło jej około 2l na głowę także myślę, że zaopatrzymy się w 3l dla bezpieczeństwa(-: Masz rację Rafał zawsze można zwróci(-
Odpowiedz
#4
Wszystko zależy od gości, co piją i jak jest ciepło na dworze i sali. U nas poszło 180 butelek napojów gazowanych 0,5 l. i 20 soków 2 l, wieloowocowych. Woda była uzupełniana na bieżąco przez lokal czego nie liczymy. Pod koniec wesela było widać, że bardzo dużo butelek stoi otwartych a niedokończonych, około 30 szt. i trzeba to liczyć a straty.
Odpowiedz
#5
Zależy od gości i od pory roku. Wiadomo, że latem napojów pójdzie więcej. Warto też zadbać, aby były schłodzone - nie ma nic ohydniejszego od ciepłej coli czy oranżady. Najlepiej zaopatrzyć się w suchy lód (zlecić to w restauracji, można też kupić w markecie) i kubełki, w których może długo stać na stole, aby każdy mógł brać według własnych upodobań.
Odpowiedz
#6
Na wesele przyda się herbata czerwona z https://planteon.pl/herbata/czerwona-herbata . Goście na pewno będą pod wrażeniem, jak może ona zrelaksować i jak ona smakuje.
Odpowiedz
#7
Ogólnie warto skonsultować się z firmą cateringową lub doradcą weselnym, którzy mają doświadczenie w organizacji wesel i mogą doradzić, ile butelek nalewek warto przygotować dla danej liczby gości, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje oraz sposób podania alkoholu.

Od siebie polecam również kontakt z hurtownia alkoholi:
https://amarone.pl/

Mogą doradzić jakie alkohole zakupić i w jakiej ilości Smile
Odpowiedz
#8
Widzę, że organizacja idzie już pełną parą... Skoro tak, to możecie zwrócić uwagę przy okazji na Super Weddings - fotografia i film ślubny. Jak potrzebujecie specjalistów, którzy uwiecznią wszelkie wasze ważne chwile, momenty - to śmiało możecie właśnie się zgłosić do nich. Mają oni spore doświadczenie, jak i różne świetne pomysły.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile ciepłych dań na wesele Lara 16 64,534 01-02-2023, 11:39 AM
Ostatni post: talki
  Alkohole na wesele NiedługoSlub 19 65,200 05-09-2022, 09:03 AM
Ostatni post: talki



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości