Jak długo po weselu czekaliście na dziecko ?
#1
Ciekawi mnie jak to było u Was. My po ślubie od razu zaczęliśmy się starać o dziecko ale mamy znajomych co już 4 lata po ślubie są i dalej nic nie planują, mówiąc że jeszcze będzie na to czas. Co wy o tym myślicie, kiedy najlepiej czy od razu po ślubie czy poczekać trochę ?
Odpowiedz
Polecamy
#2
W naszym przypadku to 2 miesiące po ślubie zaczęliśmy starania i po 3 miesiącach się udało Smile My już przed ślubem myśleliśmy o dziecku i wiedzieliśmy, że będziemy chcieli jak najszybciej. Co do tych osób które czekają nie wiadomo na co, to trochę mnie dziwią bo bycie rodzicem jest wspaniałe chociaż czasami trudne Smile
Odpowiedz
#3
Na to nie ma reguły. Niektórzy chcą mieć dziecko od razu, inni (zwłaszcza jeżeli są bardzo młodzi albo mają kłopoty mieszkaniowe) wolą zaczekać. Czasem też decyduje praca albo po prostu chęć wspólnego "wyszumienia się" przez pierwsze 2-3 lata po ślubie. Czasy, kiedy pół roku po ślubie "życzliwi" zauważają brak brzuszka i zaczynają podpytywać, chyba dawno minęły...
Odpowiedz
#4
My już jakiś czas mieszkamy razem, więc mieliśmy czas nacieszyć się chwilami we dwoje, oboje mamy stałą pracę, mamy dom, stabilną sytuację życiową i jesteśmy tuż przed 30-tką, wydaje nam się więc że dla nas osobiście to najlepszy czas na dziecko i zaczynamy starania od razu Smile
Odpowiedz
#5
No to pozostaje Wam życzyć owocnych starań! Smile Stabilna sytuacja materialna to w tej sytuacji podstawa. Kiedyś biegało się za wszystkim dla małego dziecka, wystawało się w kolejkach, a teraz "wystarczy" mieć pieniądze i można rodzić dzieci. Powodzenia! Smile
Odpowiedz
#6
My czekalismy niecaly rok. chcielibysmy miec od razu ale najpierw chcielismy sie troszke ustawicSmile
Odpowiedz
#7
Ja uważam, że nie ma jakiegoś dobrego okresu (dobrego dla wszystkich), który należy odczekać. My przed ślubem byliśmy ze sobą 8,5 roku. Z czego ostatnie 2 mieszkaliśmy razem i naprawdę nie zauważyłam jakiejś znaczącej zmiany w naszym życiu, która nakłoniłaby mnie do odczekania z decyzją o dziecku. My byliśmy razem długo i byliśmy już gotowi na dziecko i założyliśmy, że po ślubie zaczniemy się starać. Po ślubie odstawiłam anty i po miesiącu zaczęlismy starania. Wyszlo na to ze po roku i miesiącu od slubu będziemy rodzicami i nam to pasuje Smile
Uważam więc, że to kiedy decydować się na dziecko zależy od tego kiedy na to dziecko jest się gotowym. Jak powiedziała sylwia można nie być nigdy i ok.
Jesteśmy niestałymi, głupimi istotami ze słabą pamięcią i ogromnym darem do samozniszczenia
Odpowiedz
#8
My czekaliśmy około 2 lat. Ale to była nasza decyzja żeby nie decydować na dziecko zbyt szybko. PO dwóch latach byliśmy już pewni na 100% że jesteśmy zdecydowani na to dziecko. Myślę, że nie ma się co spieszyć i spróbować pożyć trochę po tym ślubie i zobaczyć jak to będzie a dopiero potem się decydować na dziecko.
Uwielbiam mieć pomalowane paznokcie hybrydą Shellac CND
Odpowiedz
#9
Nie ma reguły. Jak nie chcecie to nie musicie czekać wcale Tongue To wszystko zależy od teog jak ze soba to uzgodnicie i na co się zdecydujecie. Czy chcecie się nacieszyć jeszcze wolnością czy już chcielibyście mieć swojego potomka i zająć się jego wychowaniem Tongue
Niektóre nieskończoności są większe od innych nieskończoności
Odpowiedz
#10
A my się zdecydowaliśmy na dziecko jakoś 5 lat po ślubie. NIe chcieliśmy od razu się deydować na tak poważny krok. Woleliśmy się trochę nacieszyć sobą i ogólnie pożyć razem już tak normalnie po ślubie. Uważam, że to była dobra decyzja bo przez te 5 lat sporo dorośliśmy i potem dziecko to już była naturalna kolej rzeczy u nas.
Każda chwila jest dobra, żeby zmienić swoje życie sprzątanie Wrocław
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości