Knedel
#1
Tongue 
Mam nietypowe pytanie czy potrafi ktoś przyrządzić knedel. Chodzi mi o jakies tajemne wskazówki żeby smakował jak w Czechach
Odpowiedz
Polecamy
#2
Knedel to prosta ptrawa którą uwielbia mój narzeczony ale bardzo prosto można ją zepsuć. Przygodę z knedlem własnej roboty polecam zacząć od poniższego przepisu.

składniki:
450 g mąki tortowej
2-3 bułki świeże
1 jajko
200 ml mleka
10 g drożdży lub połowa proszku do pieczenia ( ja robię wyłącznie na proszku )
sól

Do mąki dodać drożdże lub proszek do pieczenia, wlać mleko o temperaturze pokojowej
z rozbełtanym w nim jajkiem, dodać szczyprę soli i zagnieść ciasto. Bułki pokroić w
drobną kostkę i dodać do ciasta ( często bułki są dosyć spore i bywa ,że wystarcza 1,5
bułki ), ponownie mocno razem zagnieść. Ciasto odstawic na 40min.
Z ciasta "wymodelować" 2 szyszki spore i wrzucić do wrzątku, gotować 25min.
Po wyciągnięciu kroic plasterki grubości kromki chleba i podawać z kapustą, sosami,
mięsem i gulaszem - NIGDY NA SŁODKO !!!
Niezjedzoną częśc knedla wstawić do lodówki, podgrzewać tylko na parze , Ważne: nie
przejmować się zbytnio wyglądem knedla . Wink
HeartHeart
Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty...
Pamiętajcie mężczyźni tak to odbierają...
HeartHeart
Odpowiedz
#3
Mmmmmm, dzięki za przepis Smile
Odpowiedz
#4
Pychota, istotnie. Smile Też przyrządzam w domu, ale mam jedną uwagę: bułka musi być czerstwa, więc warto ją pokroić na kawałeczki, dopóki jest świeża i wysuszyć. Taki knedel podaję do gulaszu wołowego i pieczeni z sosem zamiast ziemniaków czy kaszy. Do tego jakaś jarzynka zasmażana albo z wody. Knedel jest bardzo sycący, mnie wystarczą dwa kawałeczki.
Odpowiedz
#5
Oczywiście to knedle, a nie knedel Smile
Odpowiedz
#6
Widzę, że lubicie gotować. Nie powiem, bo jak kiedyś miałam więcej czasu to też sporo gotowałam i nawet mi to dobrze szło. Teraz jednak stawiam na takie rozwiązania, jak catering pudełkowy wrocław , bo czasu mam niewiele. Zaś z drugiej strony chce zdrowo się odżywiać.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości