Ankieta: Czy masz spęcia z teściami/rodzicami we wspólnym mieszkaniu
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
tak
50.00%
2 50.00%
nie
25.00%
1 25.00%
ani tak ani nie
25.00%
1 25.00%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Mieszkanie z teściami
#1
Oj moi drodzy, mieszkam z teściami i chciałabym poznać wasze uwagi i sposoby rozwiązywania konfliktów.
Mój mąż wcześniej nie miał większych spięć z rodzicami, jednak gdy ja z nimi zamieszkałam od razu praktycznie zaczęły się mnożyć problemy.
Teraz mamy nóż na gardle bo obojgu nam nie chcę się mieszkać w ten sposób. Opiszcie proszę czy macie takie same przeżycia czy też jestem samotną wyspąHuh
Odpowiedz
Polecamy
#2
A tam ja to nawet nie mieszkam z teściami a i tak spiecia są. Nie mam zamiaru z nimi mieszkac czlowiek musi miec swoja przestrzen zyciowa tylko i wyłącznie dla siebie. Duzo Ci m@łpa życzę cierpliwości i siły
Odpowiedz
#3
Mieszkając pod jednym dachem, nawet najlepsi przyjaciele się pokłócą. Rada jest jedna, jak najszybciej spróbujcie znaleźć coś własnego, nawet jeśl to ma być mieszkanie wynajmowane...
Odpowiedz
#4
My chcemy osobno, razem nie wchodzi w rachubę.
Odpowiedz
#5
ja na szczęści nie mieszkam z tesciami Smile ale od początku zakładliśmy że nie ma takiej możliwości żebyśmy mieszkali razem z jednymi lub drugimi ...
Odpowiedz
#6
Mieszkanie z teściami jest opcją najgorszą z możliwych. Nawet jeżeli jest to dom i młodzi mają do swojej dyspozycji np. piętro. Młode małżeństwo powinno od początku układać swoje własne relacje, nie wzorując się na rodzicach i nie musząc słuchać nieproszonych "dobrych rad", które tylko wkurzają. Z drugiej strony, rodzicom też się należy spokój i pewnie woleliby mieszkać sami, zwłaszcza kiedy zaczną się rodzić dzieci. Dlatego lepiej zawczasu pomyśleć o czymś własnym.
Odpowiedz
#7
Takie problemy jak ty ma 90% małżeństw mieszkających u rodziców. W przypadku starszych osób często przyzwyczajenia do pewnych czynności są zbyt duże i nie zmienią swoich zasad tak łatwo. Dlatego też często dochodzi do kłótni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i szukać jak najszybciej czegoś własnego. Lepiej nawet w kawalerce niż z rodzicami w dużym domu.
Odpowiedz
#8
No cóż, wszystko zależy od tego, jakich mamy teściów i sami jaki mamy charakter. U nas nie ma tego problemu. Mieszkamy z teściami już kilka lat i jest na prawdę w porządku.
Odpowiedz
#9
Współczuję wszystkim młodym małżeństwom, które muszą mieszkać z teściami. Niestety w naszych polskich realiach często jest to nieuniknione. Rozwiązywanie konfliktów bywa bardzo problematyczne i zależy od charakterów. Niestety często nie ma złotego środka, no chyba że wyprowadzenie się do własnego mieszkania.
Odpowiedz
#10
Uważam ,że z rodzicami(teściami) mozna pomieszkać max miesiąc.Później trzeba bezwzględnie szukać mieszkania dla siebie.Choćby było mniejsze i wiązało się z kosztami - koniecznie sami... wtedy relacje z teściami sie ułożą, pzdr
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto wynajmować mieszkanie ? Jackie 28 90,426 10-06-2023, 09:49 AM
Ostatni post: shakira
  Mieszkanie przez pośrednika? dzika 5 1,617 09-22-2023, 06:21 PM
Ostatni post: paulina
  Mieszkanie na sprzedaż Łomża luiza 2 49,796 09-27-2021, 11:32 AM
Ostatni post: mayka



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości