Ankieta: Czy wieżysz w przesądy ślubne
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
tak
100.00%
1 100.00%
nie
0%
0 0%
Razem 1 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

PRZESĄDY ŚLUBNE I WESELNE
#1
Bug 
Coś nieco słyszałam przed swoim weselem, ale im bliżej tego dnia dowiesz się coraz to nowych.odzi o samą ceremonię to
Każdy zna zapewne przesąd,że nie można sie widzieć z narzeczonym w dniu ślubu a już nie do pomyślenia byłoby gdyby zobaczył Pannę Młodą w sukni ślubnej.
Jeśli chodzi o samą ceremonię to Pani Młoda musi być w czasie wyjścia po prawicy męża, a mąż powinien mieć w kieszeni pieniądze w trakcie zaślubin.
Można mnożyć takie przykłady, poźniej się zapomni a komuś może się to przydać jeśli jest przesądny. Dlatego piszcie jeśli znacie jakieś ciekawe inne przesądy.
www.przesadyslubne
Odpowiedz
Polecamy
#2
Kurcze wierzę w przesądy ślubne
Wiem to przerażające bo przed pójściem do kościoła a nawet podczas ślubu jest dużo przesądów.
Jeden z nich bardzo mnie poruszył:
Mowa w nim o tym, że Panna Młoda nie może przekroczyć progu gdy wita Pana Młodego. Nie wiem czy to wina przesądu ale znam 2 przypadki gdzie Panna młoda przekroczyła próg i później był rozwód
Może to zbieg okoliczności ale do mnie to nie przemawiaSad
Odpowiedz
#3
Ja znam przesąd, że przed odejściem od ołtarza to z małżonków, które obejdzie drugie dookoła, będzie rządzić w domu. Ja obeszłam swojego męża i rządzę. Ale tak, że on o tym nie wie. Wink
Odpowiedz
#4
Przesądów jest bardzo wiele i prawie każda starsza osoba rzuci jakimś nawet bez zastanawiania się. Ja osobiście to wszystkie je olewam gdyż są to takie zabobony. Przykładowo, żeby wierzyć, że jak się weźmie ślub w miesiącu z literką "r" to się będzie miało szczęście. My braliśmy z literką "k" i czy ktoś powie co to znaczy ? Pewnie nic, tak samo jak z "r"
Odpowiedz
#5
Jest cała masa przesądów. Np. welonu na głowie panny młodej nie powinna upinać osoba rozwiedziona, panna młoda powinna mieć na sobie coś starego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Podobno bukiet ślubny nie może się składać z róż (kolce). Ale w to akurat nie wierzę, miałam na kościelnym róże herbaciane i nie narzekam... Wink
Odpowiedz
#6
Ja w żadne nie wierzę Smile
Odpowiedz
#7
Według przesądów nie powinniśmy na naszych świadków wybierać osób, które są parą. To mogłoby przynieść pecha ich związkowi. Następnym przesąd mówi, że osobą, która jako pierwsza złoży nowożeńcom życzenia powinien być mężczyzna.
Odpowiedz
#8
Albo likerka 'r' w miesiącu ślubu :-) Takich i podobnych przesądów jest znacznie więcej: https://www.weddingcreations.pl/slubne-p...-obyczaje/
Odpowiedz
#9
W przesądy nie wierzę i kocham czarne koty Smile Raczej warto dobrze wszystko przemyśleć, bo w związku liczy się nie tylko wygląd, ale również charakter. Właśnie dlatego na spokojnie zerknijcie sobie tutaj https://kobiecystyl.pl/estp-osobowosc-ty...siebiorcy/ i poczytajcie na temat typów osobowości. Myślę, że tego typu informacje mogą okazać się pomocne.
Odpowiedz
#10
(01-13-2011, 05:25 PM)Żabka napisał(a): Kurcze wierzę w przesądy ślubne
Wiem to przerażające bo przed pójściem do kościoła a nawet podczas ślubu jest dużo przesądów.
Jeden z nich bardzo mnie poruszył:https://www.czyj--numer.pl/
Mowa w nim o tym, że Panna Młoda nie  może przekroczyć progu gdy wita Pana Młodego. Nie wiem czy to wina przesądu ale znam 2 przypadki gdzie Panna młoda przekroczyła próg i później był rozwód
Może to zbieg okoliczności ale do mnie to nie przemawiaSad

Są przesądy i są przypadki oraz wypadki. My osobiście nie wierzymy w przesądy co nie znaczy, że takie rzeczy się przytrafiają.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Obrączki ślubne Evika 32 89,990 02-20-2024, 11:26 AM
Ostatni post: Paszut1124



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości