Pytam czy ktoś żyje bez ślubu
#1
Sad 
Na początku postu napiszę że jestem po ślubie. Z powodu ciągłej medialnej nagonki pytam czy ktoś żyje bez ślubu i jaka jest wyższość takiego rozwiązania.

Po ślubie poczułem się jak człowiek z ciemnogrodu, wieśniak co najmniej z XIX wieku. Pytanie do mężatek i żonatych czy wy tez tak czujecie.Dodgy
Odpowiedz
Polecamy
#2
To tylko ze swoją żoną nie dziel się swoimi przemyśleniami Smile Chyba, że ona czuje tak samo Smile
Odpowiedz
#3
Nie ma żadnego powodu, aby czuć się "wieśniakiem z ciemnogrodu" z powodu ślubu. Małżeństwo jest tak stare, jak sama ludzkość i nic nie wskazuje, aby miało definitywnie odejść do lamusa. Żyj swoim życiem i nie ulegaj medialnej indoktrynacji. Szczęścia życzę. Smile
Odpowiedz
#4
Zastanawia mnie czemu się tak czujesz i czy przed ślubem też tak było ?
Wyższość życia bez ślubu jest chyba tylko jedna. Jeżeli coś pójdzie nie tak, to można się rozejść bez problemów.
Odpowiedz
#5
Jackie, ślub to nie jedyna rzecz, przy której odejście nie jest łatwe. Równie, a może nawet bardziej, problematyczną kwestią dla nieudanego związku jest dziecko, jeśli ono się pojawi, a przecież może się pojawić także bez ślubu, to tym trudniej jest to wszystko zostawić i po prostu się rozstać...

Moim zdaniem nie ma co patrzeć na innych, jeśli para nie chce ślubu i obie osoby w związku są co do tego zgodne to ok, a jeśli obie osoby czują potrzebę zawarcia związku małżeńskiego, to również wszystko jest ok.
Odpowiedz
#6
Ja żyłam bez ślubu kilka lat, ale w kwestiach formalnych ślub wiele ułatwia. Tym bardziej, gdy planuje się dzieci, kupno wspólnego mieszkania czy kredyt.
Odpowiedz
#7
Dziwne, cos musialo wplynac na to ze sie tak czujesz. Nie sadze aby to bylo podpisanie dokumentu. Po moim slubie nic sie nie zmieniloSmile A nawet jest lepiejSmile
Odpowiedz
#8
Oj cała masa jest takich co żyją bez i nie wiem czy to w czymś przeszkadza. Troche ekstremalne jest Twoje odczucie ale nie chcę się stawiać w Twojej sytuacji. Każny woli coś innego :-)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Music Profesjonalna oprawa muzyczna ślubu - AVE MARIA i inne (POZNAŃ i okolice) sopran.slub 0 58,287 07-25-2014, 02:18 PM
Ostatni post: sopran.slub



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości