rola świadka
#1
Mam być świadkiem na ślubie mojego brata i zżera mnie lekki stres. Macie jakieś tego typu doświadczenia? Będę wdzięczny za pomocWink
Odpowiedz
Polecamy
#2
Spoko stary nie ma się czego bać!!!! Pospisujesz papier w zakrystii i na tym się kończy rola świadka w kościeleSmile Zależy jeszcze jaką funkcję masz na weselu, jeżeli jesteś kimś na kształt starostów to wypadałoby zabawić gościów tzn. pogadać z nimi starać się z każdym zabawić itd. Powodzenia dasz radę!!!!Wink
Odpowiedz
#3
Dasz radę!! Też byłam świadkiem albo świadkową, stres mały jest, ale wszystko jest do przeżycia. Podpisujesz się na trzech egzemplarzach aktu małżeństwa, a potem pozostajecie Ci tylko kwestia ewentualnej pomocy młodej parze na weselu np. odbieranie kwiatków przy życzeniach, pilnowanie czy wszyscy goście mają gdzie usiąść itp.Wink
Odpowiedz
#4
Przez przypadek wpadłem na Twojego posta. Mam to samo przed sobą, ale spoko jakoś obleci. U nas na śląsku świadek to bardzo ważna osobistość zaraz po parze młodej. Ja się cieszę lubię być w centrum uwagi i lubię takie imprezyBig Grin Generalnie całe Twoje zadanie polega na podpisaniu protokołu i zabawianiu gościSmile Powodzenia trzymam kciuki.
Odpowiedz
#5
Nie ma się czym przejmować. Już dwa razy byłam świadkiem i nic wielkiego się nie stało.
Podpisujesz papierki i nie ma ukrytych kosztówTongue
Odpowiedz
#6
No właśnie, nie ma się czym stresować Wink A to co będzie należało do Twoich obowiązków, zależy od "umowy" jaką "zawrzesz" z młodą parą ;]
Odpowiedz
#7
Na samym ślubie świadek prawie nie jest potrzebny, oprócz podpisu. Jesli chodzi o wesele to rola świadka i starosty jest taka żeby nikomu nie brakło niczego (picia, jedzenia, odwozu itp.) Dlatego świadek wtedy ma trochę na głowie ale i tak ma o wiele bardziej spokojnie niż młoda para Smile
Odpowiedz
#8
Jeśli chodzi o moją świadkową, to mam wobec Niej kilka oczekiwań: pomaga mi w organizacji wieczoru panieńskiego (tu super się spisała!), w dniu ślubu przyjeżdża wcześniej i pomaga mi się ubrać, oraz sprawia, że czas do przyjazdu narzeczonego szybciej zleci ;-) W kościele zanosi przed mszą obrączki i podpisuje dokumenty, poprawia mi suknię, gdy siadam i wstaję, a po mszy odbiera kwiaty, które dostaniemy podczas życzeń. Na sali natomiast ma ogólnie czuwać, jak zauważy, że ktoś szuka toalety, albo nie wie, gdzie położyć dziecko do snu, albo chce już jechać do hotelu na nocleg, to załatwia co trzeba. Po prostu - jest Smile
Odpowiedz
#9
Rola świadka jest fajnie tutaj omówiona http://www.planowaniewesela.pl/warto_wie...eselu.html, warto sobie poczytać ;P oczywiście warto wszystko ustalić ze swoimi świadkami, żeby nie było nieporozumień
Odpowiedz
#10
jeśli chodzi o Kościół to świadek jest po prostu potrzebny na ślubie - tylko jego obecność potwierdzona osobistym podpisem i nic poza tym. Nie wykonujesz żadnych zadań na mszy świętej. Jeśli para młoda zażyczy sobie czegoś to już ich indywidualna sprawa i pewnie Cię poinformują cy na przykład będąc świadkiem miałbyś pełnić funkcję starosty na weselu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości