Sztućce, czyli jak co się je
#1
Czy zastanawialiście się kiedyś, czym co się je? Zauważyłam, że ludzie na ogół nie mają o tym pojęcia. Do wszystkiego używają noża i widelca i sądzą, że to wyczerpuje zagadnienie estetycznego jedzenia. Zanikła gdzieś etykieta jedzenia, dobre maniery przy stole traktowane są jako archaiczny przeżytek - a szkoda! Warto sobie przypomnieć niektóre zasady ładnego jedzenia, zagubione wśród fastfoodów i wiecznego pośpiechu. Podam kilka podstawowych; zaczerpnęłam je z przedwojennego kodeksu towarzyskiego, ale wciąż obowiązują, jeśli chcemy uchodzić za eleganckich.
1. Noża używamy wyłącznie do potraw, których nie da się pokroić samym widelcem, a więc kawałka mięsa, kiełbasy, ryby - do niej używamy specjalnego noża.
2. Mięso mielone, gulasz, pierogi, placki, pasztety, sałatki, galarety, naleśniki, kopytka, wszelkie warzywa - jemy wyłącznie widelcem. Wyjątek: ogórek kiszony lub konserwowy podany w całości (choć na eleganckich przyjęciach tak się go nie podaje).
3. Nigdy i w żadnej sytuacji nie kładziemy noża do ust.
Jeżeli macie pytania - pytajcie. Chętnie odpowiem! Smile
Odpowiedz
Polecamy
#2
Hmm ciekawe, a czym jemy np. parówki ? Smile Jakoś nie wydaje mi się żeby eleganckie było jedzenie samym widelcem. Nie wyobrażam sobie żeby na imprezie wszyscy jedli widelcami bez użycia noży. Jeśli chodzi o sałatki to np taka z ryżem będzie problematyczna w jedzeniu samym widelcem. Noża do krojenia ryżu nie użyjemy ale do nałożenia go na widelec to tak.
Odpowiedz
#3
Parówki obieramy z osłonki za pomocą noża. Najpierw jedną, którą zjadamy widelcem (nóż "odpoczywa" na osobnym talerzyku, nigdy nie opieramy sztućców o stół), następnie drugą, zjadamy widelcem. Dodatki (musztarda, keczup) nakładamy na swój talerz i maczamy odkrojony widelcem kawałek parówki. Naturalnie porady dotyczą sytuacji, kiedy jemy np. śniadanie w restauracji. Wiadomo, że w zaciszu domowym je się mniej konwencjonalnie. Co do ryżu, to śmiało można go jeść samym widelcem. Chińczycy jedzą pałeczkami i zjadają co do ziarnka. Kwestia wprawy. Natomiast nie rozumiem, dlaczego jedzenie samym widelcem ma być nieeleganckie. Zupę też konsumujemy tylko jednym sztućcem - łyżką i nikogo to nie razi. Używanie do wszystkiego noża i widelca jest po prostu wygodniejsze, jeżeli jesteśmy tak nauczeni od dzieciństwa. Ale mało ma wspólnego z elegancją. Podobnie jak jedzenie w większym towarzystwie drobiu palcami. Tutaj nóż i widelec - bezwzględnie.
Odpowiedz
#4
Ciekawe, kto wymyśla te zasady jedzenia sztućcami i kto określa co jest eleganckie a co nie. Według mnie źle wygląda jak się próbuje obrać np. skrzydełka z kurczaka za pomocą noża i widelca. Można zamiast tego wziąć serwetkę i złapać za kość i obgryźć.
Odpowiedz
#5
Nie wiem, kto to wymyśla. A obgryzanie drobiu trzymanego w ręku jest jak najbardziej praktykowane - w domu albo na imprezie plenerowej. W restauracji jest to niedopuszczalne. Jak ktoś nie umie jeść drobiu za pomocą sztućców, lepiej niech go w restauracji nie zamawia.
Odpowiedz
#6
http://fotograf-slub-nowy-sacz.pl
Odpowiedz
#7
Jak chodzi o wyposażenie kuchni, to tutaj https://gerlach.pl/bloki-nozy-kuchennych możecie przejrzeć sobie różne oferty. Tak same praktyczne rzeczy kupicie. Zobaczcie przykładowo na te wspaniałe, praktyczne bloki z nożami. Ja właśnie planuje je kupić.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości