Forum Ślub i wesele, forum weselne i ślubne

Pełna wersja: ślub w innym kościele
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Chcemy wziąć ślub w innym kościele, nie w tym do którego należymy tzn. ja i moja narzeczona. Wiecie może jak załatwić coś takiego? W urzędzie pewnie też będą problemy.....Cool
No cóż na pewno będzie więcej załatwienia. Z tego co się orientuję w urzędzie musicie zgłosić gdzie będziecie brali ślub, jeżeli jest to inna gmina, niż w której jesteście zameldowani. Jeżeli tak to przypuszczam, że musicie zanieść odpis skróconego aktu urodzenia do tego urzędu, który jest w miejscowości gdzie będziecie brać ślub. Natomiast jeżeli chodzi o ślub w kościele to musicie zanieść tam akt chrztu i bierzmowania i powinno być po kłopocie. Jeszcze kwestia zapowiedzi, myślę że muszą one być w kościołach, do których należycie, ale niestety nie jestem tego pewnaAngel
Po mojemu nie powinno być problemu tylko większy wydatekSmile Jednemu księdzu musisz zapłacić, żeby Ci nie dał ślubu i drugiemu żeby Ci udzielił ślubu znajoma tak miała. Pokręcony jest ten światAngel
Trzeba pobrać z macierzystych parafii metryki chrztu z adnotacjami o bierzmowaniu i stanie wolnym (ważne 30 dni), z USC skrócone odpisy aktu urodzenia i udać się do kancelarii parafialnej wybranego kościoła. Tam już ciąg dalszy, ale "cołaska" będzie odpowiednio większa... Wink
Nie koniecznie opłata w takim przypadku będzie większa. Wszystko zależy bowiem od księdza. Wszędzie jest "co łaska" ale i tak wiadomo ile jaki ksiądz bierze standardowo. Nie wiem dokładnie jak to jest ale czy odpisy aktu urodzenia są naprawdę potrzebne ?
O ile mi wiadomo, to są potrzebne przy ślubie konkordatowym, bo parafia ma obowiązek zgłosić ślub do USC. Tam jest sporządzany akt małżeństwa. Chyba że coś się ostatnio zmieniło...
Nie będzie problemów - macierzysta parafia wystawia delegację i tyle.
Jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej na temat ślubu konkordatowego, to polecam poczytać http://www.planowaniewesela.pl/warto_wie...atowy.html, rozjaśnia wszystkie wątpliwości i pomaga podjąć decyzję Smile
Można bez problemu, tylko należy pamiętać, że musi się na to zgodzić ksiądz.
Polecamy zapoznać się z poradami dostępnymi na tej stronce http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec.html, naprawdę warto.
Stron: 1 2