Forum Ślub i wesele, forum weselne i ślubne

Pełna wersja: Nie umiem gotować
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Nie umiem gotować ale swojemu przyszłemu mężowi powiedziałam że trochę potrafie, jakieś proste potrawy. I właśnie już mi się kończą pomysły, bo ile można makaron/ryż z sosem/mięsem. Tu już nie da się więcej wymyślić.
Pomóżcie każdy pomysł oczywiście prosty będzie pomocny
(12-03-2010, 08:38 PM)migotka1985 napisał(a): [ -> ]Nie umiem gotować ale swojemu przyszłemu mężowi powiedziałam że trochę potrafie, jakieś proste potrawy. I właśnie już mi się kończą pomysły, bo ile można makaron/ryż z sosem/mięsem. Tu już nie da się więcej wymyślić.
Pomóżcie każdy pomysł oczywiście prosty będzie pomocny


hmmmm, to może powoli powinnaś go uświadamiać o swoich faktycznych umiejętnościach kulinarnych? Wink Póki co możesz korzystać z tych przepisów, są w miarę proste
http://zielonykoperek.blox.pl/html Smile

powodzenia
Nie chcę się mądrzyć, ale chyba powinnaś mu powiedzieć, że jednak nie jestes najlepsza w gotowaniu Smile
Jak kocha to zrozumie Smile
Jak kocha, to sam spróbuje gotować Big Grin
Wszystkiego się idzie nauczyć, nawet gotowania Wink Ja akurat mam to szczęście, że mój mąż potrafi gotować i to nawet całkiem dobrze. Raz ja robię obiad a raz on i jest wszystko ok. Tym, że nie umiesz gotować się nie przejmuj, ciekawe czy Twój mąż umie ? Jeśli tak to niech gotuje dla Ciebie a jeśli nie to może razem spróbujecie coś przygotować.
W internecie jest mnóstwo stron z przepisami. Poszukaj i wybierz w miarę prosty. Czasami wystarczy zrobić 2-3 rzeczy i już potrawa gotowa. Przykładowo ziemniaki, mielony i surówka. Szybko i smacznie Wink
Nie jest powiedziane, że to żona jest od gotowania. Mężowie nieraz lepiej gotują od swoich żon. Nieprzypadkowo wiadomo, że najlepszymi kucharzami na świecie są mężczyźni i to oni szefują w kuchniach topowych restauracji. Spróbujcie gotować oboje. Zaopatrzcie się w przepisy - pełno ich w necie, pełno też książek kucharskich. Dacie radę!
Gotowania idzie się nauczyć. Sama jestem na tym etapie. Znajdź fajne przepisy, najlepiej sprawdzone i próbuj. Może na początku potrawy nie będą idealne, ale później nabierzesz wprawy:-)
Myślę, że nie trzeba żebyś coś udawała, czy spinała się specjalne. Tyle ludzi gotuje wspólnie. Niech to będzie kolejna rzecz w Waszym życiu, która lubicie robić razem. Porozmawiajcie o zdrowej kuchni, czyli co dla Was w żywieniu będzie ważne. Czytajcie przepisy oglądajcie programy i działajcie razem. Mogę ew. podpowiedzieć skorzystanie z zasobów http://zielonyspichlerz.pl/ bo tam można zamówić wiele produktów, których nie kupi się w sklepach.
Stron: 1 2 3